default-logo
08
MAR
2013

Pašalpų pasikeitimas Anglijoje 2013

2013-ieji  mokesčių mokėtojams ir pensininkams bus palankūs, o žmonės, kurie gaudavo pašalpas, gali sulaukti pašalpų apkarpymo arba panaikinimo. Nesvarbu koks jūsų amžius ar kiek jūs turite turto, pasikeitimai gali paveikti visus. Ar šie pašalpų pasikeitimai paveiks jus? O gal jūs pasipelnysite dėl šių pokyčių?

Universalus Kreditas

2013 metais Vyriausybė plečia savo naują pašalpų išmokų sistemą, vadinamą „Universalus Kreditas“.

Ši nauja sistema bus paleista spalio mėnesį visoje Anglijoje ir pritaikoma visiems žmonėms, kurie kreipsis dėl socialinės paramos ar pašalpos. Žmonės, kurie jau gauna pašalpas ar paramas, bus įtraukti į naują sistemą tarp 2013 ir 2017 metų.

Ši universalaus kredito sistema yra sukurta siekiant supaprastinti dabartinę kiek sudėtingesnę išmokų sistemą. Skirtingai nuo kai kurių dabartinių pašalpų, kurios yra sumažinamos nuo tada, kai jūs pradedate dirbti. ”Universalus Kreditas“  mažės, jei jūs uždirbsite daugiau. Už kiekvieną £ 1, kurį uždirbsite, jūs prarasite 60p pašalpos mokėjimo.

Ši sistema pakeičia bedarbio pašalpą, užimtumo ir paramos pašalpą, pajamų rėmimo, vaiko mokesčių kreditus, darbo mokesčių kreditus ir būsto pašalpą. Tai reiškia, kad universalūs kreditai bus skirti visoms, dirbančioms ir nedirbančioms šeimoms.

Tačiau tai gali sukelti nerimą. Darbo ir Pensijų Departamento ataskaita rodo, kad 2.8 milijonų šeimų gaus mažiau pinigų.

Taip pat baiminamasi, kad daugeliui žmonių bus sunku išgyventi,  jei alga mokama kas mėnesᶖ, o ne kas savaitę. Ypač jei jie patys turės mokėti būsto nuomą jo savininkui, nes savininkams nuoma nebebus mokama tiesiogiai iš valstybės.

Pašalpų riba
2013 m. kai kurioms šeimoms gali būti daug pokyčių. Nuo balandžio 15 d. bus riba sumai, kurią darbingo amžiaus žmonės galės gauti iš valstybės, nesvarbu kiek vaikų jie turi.

Ši riba yra £350 per savaitę, vienam suaugusiam asmeniui be vaikų.  £500 porai arba vienišam globėjui per savaitę.

Pirmiausia tai bus taikoma šeimoms, gaunančioms būsto pašalpą. Jei jūs negaunate būsto pašalpos, tai turės įtakos tik tada, kai jums bus taikoma Universalaus Kredito sistema.

Jei gaunate Darbo Mokesčių Kreditą ar gaunate Nedarbingumo Pragyvenimo Pašalpą arba naują Asmeninės Nepriklausomybės Mokėjimą, tai neturės įtakos jūsų pašalpų apribojimui.

Asmeninių Mokesčių Lengvata

Geros naujienos visiems darbuotojams, o ypač laisvai samdomiems darbuotojams (Self-employed)! Suma už kurią nereikia mokėti mokesčių pakyla iki £9,440 balandžio mėnesᶖ. Ši suma buvo £8,105 2012-2013 metais. Taigi, šiais metais visi žmonės, kurie gražinsis permokėtus mokesčius, gaus šiek tiek daugiau nei pernai.

Tai yra 235 svarais daugiau nei Vyriausybė buvo anksčiau nusprendusi. Tačiau, yra ir blogu žinių! Jei uždirbate virš £32,011, privalėsite mokėti 40% mokestį. 2012 – 2013 metais 40% mokestis buvo skaičiuojamas nuo £34,371.

Nepaisant Vyriausybės išlaidų mažinimo, George Osborne sutiko padidinti ISA limitą 2013-14 mokestiniais metais. ISA santaupos yra skirtos taupymui ir už šiuos pinigus jums nereikia mokėti mokesčių!

Limitą ketinama pakelti iki £11.520, iš kurių iki pusės sumos gali būti grynaisiais pinigais.

Valstybinė pensija

Nuo balandžio mėnesio valstybinė pensija padidės iki £110,15 per savaitę. Tai yra 2,5% daugiau, o tai reiškia, kad prie gaunamos sumos prisidės papildomi £ 2,70 per savaitę. Visgi, tai palyginus nėra didelė suma.

Nacionalinė statistikos tarnyba paskelbė, kad vartotojų kainų indekso matavimų infliacija pakilo iki 2,7%  spalio mėnesᶖ. Bet ᶖ šį augimą dar nėra atsižvelgta dėl staigaus mokesčių už energiją pakilimo, kuri brangiai kainuoja daugeliui pensininkų.

Manoma, jog infliacija gali pasiekti 3% per ateinančius kelis mėnesius, paliekant pensininkus tokioje ar net prastesnėje situacijoje.

Vaiko pašalpa

Iki 2013 m. visi tėvai ir globėjai gauna reguliarius mokėjimus, £20,30 per savaitę už pirmąjį vaiką ir  £13,40 už kiekvieną kitą vaiką per savaitę.

Gaunama suma nepadidės ir šiais ir kitais metais, nepaisant to, kokia dabar yra infliacija.
2013 metų  sausio 7 dieną, aukštas pajamas uždirbantys asmenys, praras dalᶖ arba visą savo vaiko pašalpą. “Universalus Kreditas tampa nebe “Universaliu” jei nors vienas suaugęs asmuo šeimoje uždirba daugiau nei £ 50.000 per metus.

Bus smarkiai apkarpomi tie, kurie uždirba daugiau nei £50,000 per metus. Už kiekvieną uždirbtą £100 virš  £50.000, jūs prarasite 1% pašalpos mokėjimo.

Tai reiškia, kad jei šeimoje suaugęs asmuo uždirba daugiau nei £60.000,  ta šeima praras visą savo vaiko pašalpą. Jeigu abu tėvai uždirba po £49,000, šeima vis dar gaus pašalpą. Šeima su vienu iš tėvų bedarbiu ir vienu uždirbančiu £60,000, paramą praras.

 

Jei gaunate vaiko pašalpą, jūs gausite laišką su tolimesne informacija apie tai, kaip pokyčiai jus paveiks.

Būsto Pašalpa

Net jei ir jūs nebūsite paveikti naujos išmokų sistemos apribojimais, bus dar vienas būsto pašalpos suvaržymas ateityje.

Nuo kitų metų balandžio mėnesio, socialiniai nuomininkai patirs savo būsto pašalpų sumažinimą, jei jie gyvena didesniame name nei jiems priklauso.

Tai yra praminta kaip “miegamojo mokestis”, nes pašalpos suma bus sumažinta pagal neužimtus kambarius. Jei turite vieną, nenaudojamą miegamąjį, jums bus nukirpta 14% pašalpos, o du ar daugiau reiškia, kad jūs prarasite 25% būsto pašalpos.

Turėkite omenyje, kad vienas miegamasis kambarys priklauso asmeniui arba porelei, kuriems virš 16 metų. Dviems tos pačios lyties asmenims, kuriems yra mažiau nei 16 metų, priklauso vienas kambarys. Taip pat vaikams, kuriems mažiau nei 10 metų, gali dalintis vienu kambariu, nepaistant jų lyties.

Neįgaliųjų asmenų pragyvenimo pašalpa (DLA)

2013 m. pokyčiai laukia visų darbingo amžiaus žmonių, gaunančių neįgaliųjų pašalpą. Pašalpa yra keičiama ᶖ naują sistemą, vadinamą „Asmeninio Nepriklausomumo Mokėjimu“ (PIP), kuri paremta individualaus poreikio įvertinimu.

Nuo 2013 m. balandžio mėn. naujos paraiškos šiai pašalpai (Šiaurės vakarų ir Šiaurės rytų šalies dalyse) bus automatiškai vertinamos kaip PIP paraiškos. Nuo birželio mėn. ši PIP sistema įsigalios visoje Anglijoje.

Nuo 2013m. spalio mėn. iki 2016 m. kovo mėn. žmonės gaunantys DLA, turės pateikti naują prašymą dėl PIP pašalpos ir bus naujai įvertinti dėl šių naujų kriterijų.

Apie Autoriu