default-logo
Turite klausimą?

Siųskite jus dominančius klausimus susijusius su įstatymų ir dokumentų tvarka Jungtinėje Karalystėje.Nacionalinis Draudimo Numeris (NINO)

Nusprendėte gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje?
Jeigu nusprendėte gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, turėsite mokėti mokesčius, kaip ir visi šios šalies nuolatiniai gyventojai. Tokiais laikomi fiziniai asmenys gyvenantys ir dirbantys Jungtinėje Karalystėje 6 mėnesius ir daugiau. Taigi, jeigu atvažiavote ne tik paviešėti, pirmas ir svarbiausias žingsnis atvykus į Didžiąją Britaniją– įsigyti Nacionalinio Draudimo Numerį (National Insurance Number), kitaip vadinamą NINO.Šis numeris reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti legaliai, o Nacionalinio Draudimo įmokos busJūsų socialinio saugumo garantas.

Kas yra NINO?
NINO – tai dviejų raidžių, šešių skaitmenų ir papildomos raidės A,B,C arba D (pvz.: AB123456C) kombinacija, kuri yra suteikiama arba priskiriama kiekvienam asmeniškai tik vieną kartą ir visam laikui, todėl kito tokio numerio nebegausite. Gimusiems Jungtinėje Karalystėje jis išduodamas automatiškai prieš sukankant 16 metų.Nors NINO yra tik Jums asmeniškai išduotas numeris, jis nėra prilyginamas asmens kodui, o Darbo ir Pensijų departamento raštas, su jame pateiktu Nacionalinio Draudimo Numeriu, nėra dokumentas asmens tapatybei nustatyti.

Kaip jau minėjome, NINO suteikiamas visam gyvenimui ir nėra keičiamas. Todėl svarbu žinoti, kad jeigu negyvenote ir nedirbote Jungtinėje Karalystėje ilgą laiko tarpą, Jūsų NINO taip pat „nedirbo“ ir greičiausiai bus deaktyvuotas,t.y., laikinai sustabdytas. Todėl nusprendę grįžti, turėsite jį atnaujinti.

Kaip yra naudojamas NINO?
NINO naudojamas norint užregistruoti Jūsų Nacionalinio Draudimo mokesčio mokėjimus, esant klausimų dėl Socialinio draudimo ar pašalpų, ar tam, kad sužinotumėte, kokią sumą Nacionalinio Draudimo jau esate sumokėję. Nacionalinio Draudimo įmokų dydis priklauso nuo atlyginimo sumos bei darbo pobūdžio – dirbate savarankiškai ar darbdaviui. Jei dirbate darbdaviui, įmokos bus išskaičiuotos automatiškai atlyginimui pasiekus minimalią ribą, o darbdavio pateiktame atlyginimo lapelyje matysite, kokia Nacionalinio Draudimo įmokų suma yra nuskaičiuota. Jei dirbate savarankiškai, esate laisvai samdomas, tuomet Nacionalinio Draudimo įmokas turėsite mokėti savarankiškai.

Neturite NINO?
Jeigu jūs neturite NINO, nemokate įmokų, dirbate nelegaliai, tai reiškia, kad esate socialiai neapsaugotas ir prarandate visas teises į socialines garantijas. Negalėsite gauti valstybės teikiamų išmokų ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju, praradus darbą, išėjus motinystės atostogų ar sulaukę pensijinio amžiaus. O blogiausia, jog galite būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Todėl pasirūpinkite savimi iš anksto.

Tai padaryti galite pateikę paraišką artimiausiojeDarbo Biržoje (Jobcentre Plus) arba paskambinę į HMRC. Tačiau jei turite sunkumų su anglų kalba ar norite išvengti ilgų telefoninių pokalbių,greičiausias ir patikimiausias būdas – patikėti šį darbą mums. Užsiregistruokite , o mes užregitruosime susitikimą su Jungtinės Karalystės valdžios institucijomis Jūsų dokumentų patvirtinimui pagal Jūsų gyvenamą vietą. Tai padarysime greitai ir profesionaliai, kadangi mūsų tikslas– padėti išspręsti Jūsų klausimus ir problemas taip, kad savo gerąja patirtimi apie mus norėtumėte pasidalinti su savo artimaisiais ir draugais.

Registruokitės NINO, o mes informaciją apie atvykimo vietą ir laiką bei Jums suteiktą Reference numerį atsiųsime e-paštu. Atvykus į dokumentų patvirtinimo pokalbį Jums tereikės pateikti asmens tapatybės kortelę arbą pasą, Reference numerį ir pasirašyti paraišką

Registruotis NINO

Ar galiu dirbti be Nacionalinio Draudimo Numerio?

Taip, bet jūs turite būti tvarkymo procese, antraip jums bus priskaičiuojami aukšto lygio pajamų mokesčiai nuo Jūsų darbo užmokesčio. Sudėjus su valstybinio socialinio draudimo įmokomis, tai gali būti prarasta iki pusės Jūsų atlyginimo.

Ar Nacionalinės Draudimo išmokos privalomas?

Taip, bet tik jei atitinkate reikalaujamą pajamų ribą.

Ar yra paprastesnis būdas gauti National Insurance numerį?

Taip. Keliautojai į Jungtinę Karalystę, turintys teisę į darbą, gali kreiptis dėl Nacionalinio Draudimo Numerio tiesiogiai per mūsų svetainę.

Kada nacionalinio draudimo įmokos išskaičiuojamos iš darbuotojo darbo užmokesčio?

Nacionalinio draudimo įmokos turi būti atimamas iš darbo užmokesčio bet kurio darbuotojos tokiomis sąlygomis:

– Darbuotojas yra 16 metų amžiaus ar vyresnis
– Darbuotojas iki valstybės pensinio amžiaus
– Darbuotojas uždirba darbo užmokestis virš dabartinio darbo užmokesčio ribos
– Kada man nustoti mokėti valstybinio draudimo įmokas?
– Jūs privalote mokėti nacionalinio draudimo kol pasieksite valstybinės pensijos amžių. Net jei Jūs ir toliau dirbsite po šio laiko, Jūsų darbdavys neprivalo atlikti jokių tolesnių įnašų iš savo darbo užmokesčio.

Jungtinėje Karalystėje, valstybinės pensijos amžius yra 65 vyrų, gimusių iki 1953 metų gruodžio 6 dienos ir 60 metų moterų, gimusių iki 1950 metų balandžio 6 dienos. Valstybinės pensijos amžius moterų, gimusių po šios datos laipsniškai didės iki 65 iki 2018 metu lapkričio mėnesio. Valstybinės pensijos amžius tiek vyrams ir moterims išaugs iki 66 metu 2020 metų spalį.

Kaip darbdaviai apskaičiuoja nacionalinio draudimo sumą?

Darbdaviai atskaito valstybinio socialinio draudimo įmokas, naudojant tikslų procentinį metodą nacionaliniu draudimo išmokų lentelėse tiekiamų darbdavio pakuotėse naudojimu. Lentelės gali būti naudojamos apskaičiuoti socialinio draudimo įmokas kas savaitę ar kas mėnesį.

Darbdavio pakuotėje yra CD-ROM, kuris gali būti įrengtas į verslo kompiuterius. Nacionalinio draudimo įmokos gali būti nustatytos remiantis programinė įranga tiekiama į CD-ROM.

Kaip galiu gauti National Insurance Numerį?

Iš pradžių, galite kreiptis tiesiogiai į vyriausybę. Tačiau šiuo keliu Jus negalite to padaryti internetu. Priklausomai nuo aplinkybių bus organizuojamas tapatybės įrodymo interviu, bet tai gali užtrukti kelias savaites gauti paskyrimą. Jums bus suteikta datą, laikas, vieta ir dokumentų, kurių reikia pristatyti sąrašas, per Jūsų interviu.

Per Jūsų interviu bus užduodama keletą klausimų, kad nustatyti priežastį kam Jus naudosite Nacionalinio Draudimo Numerį, bei nustatyti Jūsų asmeninę padėti ir tapatybę.

Kaip man gauti National Insurance Numerį?

Jei esate JK gyventojas, Jūsų Valstybinio socialinio draudimo numeris yra automatiškai išduodamas, jei Jūs pasiekėte darbingą amžių esate 16 metų ir jei Jūsų tėvai ar globėjai prašo vaiko pašalpos už Jus.

Ne Jungtinės Karalystės gyventojas turi kreiptis dėl nacionalinio draudimo numerio nepriklausomai ir tai gali būti ilgas procesas. Iš pradžių Jums reikės sužinoti, ar Jūs galite dirbti legaliai Jungtinėje Karalystėje. Pagal vyriausybė reikalavimus pateikti patvirtinamuosius dokumentus, nustatant Jūsų statusą.

Kaip mano Nacionalinio Draudimo Numeris, naudojamas?

Jūsų Nacionalinio Draudimo Numeris yra naudojamas siekiant išlaikyti tam tikrą Jūsų sąskaitos indėlių įrašą, kai atskaitymai yra atliekami iš Jūsų atlyginimo. Taip pat nustatant pinigų sumą jūs gausite iš valstybės išėjus į pensiją. NI numeris taip pat turi įtakos bet kokioms valstybinėms pašalpoms gauti kol jūs vis dar darbingo amžiaus.

Kaip valstybinės pašalpos bei nacionalinio draudimo įmokos nustatomos?

Jums priklausančios valstybinės pensijos ar valstybinės pašalpos bus nustatomas pagal pinigų sumą, kurią mokėjote į valstybinio socialinio draudimo numerį (ir, tam tikrais atvejais draudimo įmokas pateikė sutuoktiniai ar civiliniai partneriai). Valstybinės pašalpos apima:

– State pensions
– Contribution-based Jobseekers Allowance
– Bereavement Allowance
– Contribution-based Employment and Support Allowance

Kas atsitinka su mano socialinio draudimo įmokomis?

Jūsų nacionalinio draudimo įmokos yra siunčiami į Inland Revenue Apskaitos departamentą kartu su bet kuriomis pajamoms ir mokesčiais Jūs turite sumokėti. Jūsų įmokos registruojamos prisijungus prie Jūsų sąskaitos naudojant unikalų identifikavimo numerį. Praėjus tam tikram laikui šios įmokos nustatys teisę gauti pagal galiojančius teisės aktus sumą, kurią gausite iš JK valstybės pensijų ar bet kokių galimų socialinio draudimo išmokų.

Kas bus toliau?

Priklausomai nuo informacijos kiekio, jūs galėsite pateikti, bus priimtas sprendimas dėl Jūsų teisės į Nacionalinio Draudimo Numerį. Vėlgi, tai gali užtrukti ir Jūsų vietos “Jobcentre Plus Office” patvirtins detales raštu. Tai dažnai gali užtrukti kelias savaites. Taip pat Jūsų gali būti paprašyta pateikti papildomos informacijos ir tai gali vilkinti Jūsų paraišką dar labiau.

Visas procesas gali būti ilgas ir varginantis, o tai gali turėti įtakos Jūsų pajamų potencialui per Jūsų buvimą JK. Jei darbas yra esminis Jūsų kelionės planas, galite atsidurti situacijoje kovojant už Jūsų pinigus, kol Jūsų prašymas yra perskaičiuojamas ar tvarkomas.

Kas naudoja mano Nacionalinio Draudimo Numerį?

Jūsų Nacionalinio Draudimo Numeris gali būti naudojamas kaip identifikavimo priemonė bet kuriuo iš šių Vyriausybės padalinio ar vietos valdžios įstaigos:

– HM Revenue and Customs (įtraukiant Inland Revenue)
– Jūsų dabartinis darbdavys
– Darbo ir pensijų departamentas (DWP), jei kada nors reikės valstybės paramos
– Jūsų vietinės tarybos, jei jums reikia reikalauti pašalpų būstui
– Studentų Paskolos Įmonė jei norite skolintis pinigų iš valstybės tolesniam mokymuisi universitete.

Jums taip pat gali reikėti pateikti Nacionalinio draudimo numerį, jei norite atidaryti atskirą taupymo sąskaitą (ISA).

Kas yra Nacionalinio Draudimo Numeris?

Tiesą sakant, Jūsų Nacionalinio Draudimo Numeris yra asmeninės sąskaitos numeris, kuris užtikrina visų pajamų mokesčių ir nacionalinio draudimo įmokas Jūsų vardu. Šis numeris yra naudojamas kaip asmens kodas Jungtinės Karalystės socialinės apsaugos sistemoje.

Nacionalinio draudimo numeris yra devynių unikalių skaitmenų ir lieka tas pats visą Jūsų gyvenimą nepriklausomai nuo Jūsų šeimyninės padėties, gyvenamosios vietos ar vardo pasikeitimu ateityje. Jis taip pat suteikia greitas paslaugas, kai jūs turite susisiekti su darbo departamento ir pensijų (DWP) ir Jos Didenybės mokesčių ir muitų (HMRC) institucijomis.

Kiek Nacionalinio draudimo turiu mokėti?

Jūsų nacionalinio draudimo įnašų dydis nustatomas pagal klases ir suma, kurią mokate priklausys nuo to, ar dirbate kaip darbuotojas arba savarankiškai dirbantis. 2012-2013 finansiniais metais duomenys yra:

Jei esate darbuotojas:
Kaip darbuotojas, jūs privalote mokėti 1 klasės valstybinio draudimo įmokas. Įnašai atliekami 12% tarifu visų savaitinių pajamų daugiau nei £146 daugiausia iki £817 ribos. Jei uždirbate daugiau nei £ 817 per savaitę, jūs privalote mokėti dar 2% įmokų nuo viso darbo užmokesčio per tą ribą.

Jei esate savarankiškai dirbantis:
Kaip savarankiškai dirbantis asmuo, jūs privalote mokėti Class 2 ir 4 klasės valstybinio draudimo įmokas. 2 klasės Nacionalinio draudimo įmokos mokamos fiksuoto dydžio £2,65 per savaitę. 4 klasės Nacionalinio Draudimo įmokos yra 9% metinio pelno tarp £7,605 ir £42,475. Jei jūsų metinis pelnas viršija £42,475, Jūs privalote mokėti dar 2% įmokų nuo visų bendrųjų pajamų per tą ribą.
Kaip savarankiškai dirbantis asmuo, jums gali nereikėti mokėti 2 klasės valstybinio draudimo, jei Jūsų numatomas metinis pelnas nesiekia £5,595.

Kokius dokumentus man reikės pristatyti?

Jums reikės imtis, kuo daugiau patvirtinančių dokumentų į Jūsų pokalbį, kurie padės įrodyti Jūsų tapatybę. Visi dokumentai turi būti originalus ir kopijos nebus priimamos. Tai gali sukelti didelių problemų, jei jūs neturite tinkamų dokumentų su jumis. Jei jums reikės atsisiųsti originalus iš savo kilmės šalies, tai užtrūks dar ilgiau, kad Jūsų Nacionalinis Draudimo numeris būtu patvirtintas.

Kurios valstybės išmokos yra susijusios su mano valstybinio socialinio draudimo įmokomis?

Jūsų nacionalinio draudimo įmokos yra tiesiogiai susijusios su valstybinėmis pašalpomis. Tai yra vadinama “įmokų naudą” ir apima šias kategorijas:

– JK valstybinė pensija
– Papildomos valstybinės pensijos (kartais vadinama valstybės antroji pensija)
– Indėliu pagrįsta bedarbio pašalpą
– Indėliu pagrindu užimtumo ir paramos išmoka
– Motinystės pašalpa
– Laidojimo, netekties ir našlio mokėjimo pašalpą
– Nedarbingumo pašalpa

Patvirtinamieji dokumentai gali būti:

– Galiojantis pasas
– Nacionalinės asmens tapatybės kortelė
– Leidimas gyventi ar leidimo gyventi šalyje kortelė (tai gali būti biometrinių imigracijos rezidentūros dokumentaciją)
– Gimimo ar įvaikinimo sertifikatus
– Santuokos arba civilinės partnerystės sertifikatus
– Vairuotojo pažymėjimą

Registruotis NINO

Visos teisės saugomos ©
Jūs galite savo nuožiūra pasirinkti tiesiogiai susisiekti su Jungtinės Karalystės vyriausybe, kur nereikės mokėti mokesčio. Mes nesame susiję su Job Centre Plus, DWP ar JK vyriausybės departamentu.

Visa informacija yra bendro informacinio pobūdžio ir mes stengėmės užtikrinti, kad ji yra teisinga paskelbimo metu. Jei Jums reikia individualios specialisto pagalbos, prašome kreiptis į migracijos atstovą ar į advokatų kontorą.

Komentarai