default-logo
09
JAN
2013

Kaip pagerinti jūsų kreditines istorijos balus

Posted By :
Comments : 5

Kreditiniai Balai – Kas tai?

Prieš pradedant reiktu susipažinti ir suprasti kas tai yra jūsų kredito balai (Credit Score). Jūsų kredito balai yra pats pagrindinis dalykas pagal kuri skolintojas  žiuri ir įvertina jūsų kreditingumą. Jūsų kreditiniai balai yra trijų skaičių numeris, apskaičiuotas kredito biuru, pagal jūsų kreditine istorija. Šie taškai kažkada buvo vadinami FICO arba švyturio balai – tai buvo išrasta Fair Isaac korporacijos kuri sukūrė būdą kaip numatyti ir apskaičiuoti kredito nesėkmę, naudojant jūsų kredito ataskaita.

Kaip dabar vadinami (Credit Score) kredito taškai buvo išrasti prieš daugiau nei septynerius metus, keleto matematiku ir kitu profesorių Fair Isaac korporacijoje. Ši sistema įgijo daugiau populiarumo per paskutinius kelerius metus ir dabar kiekvienas iš pagrindiniu kredito biuru kaip Equifax, Callcredit ir Experian licencijuotai naudoja  Fair Isaak sistema, kad generuotu jūsų kreditine istorija. Kiekvienas kredito biuras naudoja Fair Isaak programinė įranga, kad pagal savo versija suskaičiuotų jūsų kredito taškus. Šiomis dienomis žmonės, kaip jus ir aš, norėdami gauti kreditą esame niekas daugiau kaip “skaičiai” mūsų kredito taškai jų sistemoje. Pavyzdžiui, dabar rašant mano kredito taškai  yra  Callcredit 618, Experian 637, ir Equifax 650.

 

Kiek tašku yra laikoma gerai

Jūsų kredito taškai gali ribotis nuo 200 iki 850 originaliose Fair Isaak versijose. Šiomis dienomis yra daug kompanijų ,kurios skaičiuoja taškus kitaip. Skolintojai jums suteiks namu ar masinos paskolas nuo 500 ir daugiau. Tačiau, “Auksiniai” taškai yra laikomi 720, tai yra “stebuklingi” skaičiai, kurie suteikia galimybe gauti, bet kokia paskola, busto paskola su nuosavybe, paskolas be jūsų pajamu įrodymo  ir t.t. Norite  paskolos automobiliui, už nuli procentu palūkanų? Turėkite 720 tašku! Jei neturite 720, bandykite turėti 660. 660 reiškia, kad jus galite gauti paskola, be jokiu pajamu patikrinimo, kas yra nuostabu (self-employed) savarankiškai dirbantiems asmenims.

Jus taip pat galite gauti 5% mažesne paskola perkant būstą ir turint 660 kreditiniu tašku. Jei neturite 660 stenkitės turėti 620. Jei jus esate „vidutinio lygio“ tai yra 620 arba geriau ir jus vis dar galite gauti paskola be pajamu įrodymo, 10% mažesne busto paskola ir kitu dalyku. Tai mus priveda prie sekančio klausimo. Koks yra „vidutinis lygis“?

Vidutinis Lygis

Busto kreditoriai ištraukia kredito informacija apie jus iš trijų pagrindiniu kredito biuru Equifax, Experian ir tada jie pasižiūri i jūsų vidutiniu tašku rezultatą. Pavyzdžiui: kai aš skolinausi būstui praeita mėnesi, mano kredito tašku rezultatai buvo tokie: 580, Equifax 622, ir Experian 634. Tai reiškia kad mano tašku vidurkis  i kuri jie žiuri buvo 622 gautas iš Equifax kredito biuro.

Kredito Biurai – Kas jie tokie?

Kaip jau minėjau anksčiau, yra trys pagrindiniai kredito biurai – Equifax, Callcredit ir Experian. Experian (buvo vadinamas TRW) turėjo didžiausia rinkos dali, apie 70%, nors dabar daugiau populiarumo turi Eqiufax.   Call Credit atsilieka ir yra trečioje vietoje. Todėl jei jus norite gauti busto ar automobilio paskola, šios agentūros veikia kaip kreditines ataskaitas teikiančios institucijos. Paskolas išduodančios kompanijos naudoja šias institucijas gauti informacijai ir patikrinti jūsų kredito ataskaita. Šios institucijos yra pasirašiusios Fair Credit Report Act, kuris teigia, kad žeminantys elementai apie jus gali būti saugomi jų duomenų bazėje septynerius metus.2_image1

Pavyzdžiui: jei jus turite nesumokėtu skolų už telefoną ši informacija bus jūsų ataskaitoje iki septynerių metu. Jei esate paskelbę bankrotą ar turite turto areštą ar bet koki kita užgaulinga kredito elementą, apie tai rašys jūsų kredito ataskaitoje iki septynerių metu. Jei jus turite naudojimo teises atėmimą (buvo sugražintas pvz. bustas ar automobilis – atgal savo skolintojams už nemokėjimą) šie duomenys liks jūsų ataskaitoje netgi 10 metu. Nuostabu yra tai, kad jus galite „užginčyti“ esančius kredito biuruose žeminančius įrašus jūsų ataskaitoje naudojantis konsultantu pagalba.

Išbraukimo laiškas ir Išmokėjimo laiškas

Jei jums nuolat yra atsakomas kreditas ar paskolos,  negaunate automobilio draudimo, mokant mėnesiniu mokesčiu ar atsakoma sutartis, norint pasiimti mobilųjį telefoną, reiškia jūsų kredito ataskaitoje yra  blogos informacijos, per kuria jums yra ir bus atsakoma. Tai yra labai svarbu žinoti, nes daugeli atveju, tai būna neteisinga informacija. Tai gali būti dėl keleto priežasčių; pavyzdžiui  toki pat vardą ir pavarde turi ne vienas žmogus, ir todėl klaidinga informacija apie jus yra randama. Tai net gali būti jūsų tapatybes vagyste. Arba paprasčiausiai pamiršta apmokėti sąskaita, kai kraustėtės i kita būta.

Daugelis žmonių turi susikaupusiu nedideliu skolelių, neapmokėta sąskaita už telefoną, elektra, vandeni, dujas, mokėjimo kortele ar dar kas nors rodo skola jūsų kredito ataskaitoje. Netgi nesumokėti  £25 gali pakenkti jūsų kredito taškus 20 balu ar daugiau. Norint susitaisyti ir pagerinti savo kredito ataskaita kreipkitės i mus, mes jūsų vardu susisieksime su kredito biurais ir ištrauksime ten esančia apie jus informacija. Gavę šia ataskaita matysite kas iš jūsų reikalauja ir už ką. Dauguma atveju jus patys galite susisiekti su kompanija sumokėti  ir paprašyti, kad pakeistu ten esančia informacija. Taip pat jei informacija yra neteisinga arba jei jus jau esate už tai senai sumokėję su sąlyga jus galite tai įrodyti.

Susisiekite del daugiau informacijos.

 

Apie Autoriu