default-logo
20
DEC
2012

Jūsų kaip vartotojo teises

Posted By :
Comments : 0

Jei jūs nusipirkote kažką su pirkimo išsimokėtinai sutartimi, bet nesate patenkinti šia sutartimi. Jūsų Sutartis yra reglamentuojama, pagal prekių tiekimą  (nenumatytomis  sąlygomis)

„Supply of Goods (Implied Terms) Act 1973“. Teigia: Jei kažkas yra negerai su prekėmis, jums reikės imtis veiksmų prieš kredito teikėja, o ne prekybininką, kuris aprūpino jus su prekėmis.

Įstatymas teigia kad visos jums tiekiamos prekės turi būti:

tinkamos kokybės

tinkamos naudoti pagal paskirti

atitinka jų aprašymą.

Jei prekes nėra, tinkamos jus turite teisę iškelti ieškinį prieš finansų bendrovės. Pavyzdžiui, jie gali padengti išlaidas gedimui suremontuoti,  organizuoti remontą arba sumokėti ar pasiūlyti jums visa grąžinamąja išmoka.

 

Jūs galite  nutraukti sutartį, perkant paslaugas, kurias, atlikote nuotolinė prekyba. Nuotolinis pardavimas reiškia, internetu, telefonu, paštu ar net per savo televizorių.

Kai jūs perkate ką nors tokiu būdu, nuotolinio pardavimo nuostatai suteiks jums teisę atšaukti savo užsakymą per 7 dienas, nuo pirkimo dienos po kontrakto sudarymo.

Jus galite nutraukti sutartį, jeigu įsigijote preke ar paslaugas savo namuose ar darbo vietoje. Tai vadinama „slenkstis pardavimas“ (doorstep sale). Kai jūs perkate tokiu būdu, jūs turite teisę, kuriai yra suteiktas atšaukimo periodas ir per septynias dienas nuo sutarties sudarymo galite atšaukti sutarti.

Kai jūs perkate prekes ar paslaugas kreditų jūsų kreditorius taip pat gali būti atsakingas, iškilus problemoms.

Pagal Vartojimo kredito įstatymą 1974 – 75 skyrių, jei turite verslo ryšį su savo kredito teikėju bei prekybininku, jums gali būti suteikta galimybė pateikti ieškinį, gauti savo pinigus atgal pagal lygias atsakomybės taisykles. Tai priklauso jūsų kreditinės teikėjui bendrai ir solidariai atsakingu su prekybininko sutarties pažeidimo atveju.

Labiausiai tikėtina, kad jūs naudojate verslo ryšį su jūsų kredito teikėju, jei jūs įsigijote kažką naudodamiesi kreditine kortele ar turite sutartį kurioje prekiautojas suteikė jums prekių ar paslaugų, tačiau atskira finansinė bendrovė, suteikė kreditą.

Jūsų kredito sutartyje ši informacija turi sakyti, ar jūs galite pateikti pretenzijų vadovaujantis vienodomis atsakomybės taisyklėmis.

Jeigu jūsų kredito teikėjas taip pat suteikė jums prekių ar paslaugų, jūs negalėsite atlikti atsakomybės ieškinio vadovaujantis vienodos atsakomybes taisyklėmis.

Galite pateikti ieškinį, nuo £ 100 iki £ 30.000 prekių ar paslaugų išlaidu.

 

Apie Autoriu